БОРОТЬБА ЗА ВИЖИВАННЯ

ПОСТІЙНА БОРОТЬБА ЗА ВИЖИВАННЯ.
(час монополізації торгівельного капіталу)

Впродовж останніх років херсонці спостерігають драматичну боротьбу підприємців підприємства «Херсонський комунальний ринок» за збереження своїх робочих місць.
В час, коли ще в Херсоні не було супермаркетів, а саме в листопаді 2002 року міська влада створила своїми рішеннями комунальне підприємство «Херсонський комунальний ринок». Завдяки цьому рішенню безробітні херсонці, які втратили роботу на підприємствах міста, виступили інвесторами по створенню торгівельних місць на вулицях: Маяковського, Бучми, Димитрова, Миру, Кримська, Привокзальна. В установах банків ними були заставлені квартири, будинки, інше цінне майно, щоб на залучені кредити купити обладнання, товар, побудувати бутіки, кіоски. Хтось тільки зараз розрахувався за кредити, а багато хто тягне на своїй шиї процентне рабство від банкірів і щомісячно виплачує їм непосильні відсотки.
Але впродовж останніх трьох років через нескінченні перевірки чисельних контролюючих органів та постійне відключення електроенергії, і влітку і взимку влада прозоро натякає, що торгувати дрібні підприємці вже не будуть.
Чисельні акції протестів ринковиків МКП «Херсонський комунальний ринок» під стінами мерії та обласної держадміністрації, в останні роки, дозволили профспілковому та підприємницькому активу домогтися продовження діяльності одного із найприбутковіших комунальних підприємств міста.
Але, навіть не зважаючи на те, що до вступу в дію горезвісного Податкового кодексу України, це комунальне підприємство відраховувало щорічно в бюджет міста по 1 млн. гривень, а зараз продовжує відраховувати до 70% від свого прибутку, ВСЕ ОДНО ЙОГО ВЛАДА ПРАГНЕ ЗАКРИТИ! Яка саме влада? А ось тут прихована інтрига.
Нібито відкрито ніхто не ризикує приймати рішення про ліквідацію одного із найприбутковіших підприємств. Ні влада області, ні влада міста! Але заяви и навіть окремі висловлювання окремих високих посадових чиновників Херсонської облдержадміністрації та Херсонської міської ради виглядають таким чином, що вони висловлюють думку про неминуче скоре закриття «Херсонського комунального ринку». Мотиви для таких висловлювань, як завжди, «турбота про благо людей», а саме наведення прикладів, що «такого в Європі вже давно нема», «треба розчистити місто від нецивілізованої торгівлі», «повернення зелених зон та насаджень», «забезпечення спокою жителям прилеглих до ринку будівель» і так далі, і тому подібне…
При цьому сам тон таких висловлювань і час, коли вони озвучуються, не є щирими та послідовними. А про що думала влада, коли приймала рішення про створення «чисельних робочих місць задля забезпечення зайнятості населення»? Чому саме тоді влада це ставила собі в заслугу, а зараз тих, заради кого висловлювалися високі фрази, відносять ледь не до «стихійної торгівлі» та принизливим чином виганяють зі своїх законних місць, звинувачуючи в тих порушеннях, які спочатку видавалися, як «належні умови для здійснення торгівельної діяльності»?
Просто за дев’ять років існування МКП «Херсонський комунальний ринок» в м.Херсоні з’явилися численні супер- та гіпермаркети, які діють в кожному мікрорайоні. За всіма законами політекономії капіталізму, який ретельно викладався в учбових закладах радянського періоду СРСР, саме торгівельний капітал має властивість та постійну тенденцію до монополізації. Це коли більш багаті розоряють більш бідних, а ще більш багаті розоряють багатих, захоплюючи ринки збуту продукції, товарів. Природнім чином ніщо саме по собі не зникає! Менше і слабке нещадно знищується більшим та сильнішим!
Безпосередньо посадові особи обладміністрації та міської ради відкрито не висловлюють свої наміри про закриття «Херсонського комунального ринку», але це їм, як політикам і не завжди треба робити. За них це відкрито можуть зробити прокурори, міліція, різні контролюючі органи.
Саме так і повинно було статися у вівторок 20-го грудня, коли на розгляд виконавчого комітету Херсонської міської ради питанням №27 було винесено розгляд протестів прокурора м. Херсона В.Чауса, якими він вимагав два рішення виконавчого комітету «Про створення тимчасових комунальних ринкових містечок» №229 від 19.04.2011 р. (на Привокзальній площі та по вул.Бучми,10) та №372 від 19.07.2011 р. (по вул.Миру, просп. Георгія Димитрова) скасувати, як незаконні.
Задля того, щоб цього не допустити, актив профспілки «Народний контроль» та підприємців комунального підприємства прийняли рішення проводити мирну акцію протесту під стінами міської ради 20.12.2011р. в день засідання виконкому Херсонської міської ради та прийняти участь у самому засіданні міськвиконкому. На виконання цих рішень, мною, як Головою профспілки, до виконкому Херсонської міськради 09.12.2011 р. було подано Заявку на проведення мирного заходу – пікетування будинку міської ради з метою захисту прав на працю підприємців «Херсонського комунального ринку».
Але виконком міськради м.Херсона, через свого представника. Олену Орленко, подав 13.12.2011 р. до Херсонського окружного адміністративного суду адміністративний позов, в якому просив суд заборонити проведення заходу, заявленого профспілкою «Народний контроль».
Розглянувши позов Херсонського міськвиконкому, вислухавши доводи позивачів від виконкому Олени Орленко та Костянтина Рєпіна, а також мої пояснення – Сергія Кириченка, як голови профспілки «Народний контроль», суд постановив відмовити виконкому Херсонської міськради у задоволенні позову до профспілки «Народний контроль» про заборону проведення мирного заходу.
І вранці вівторка 20.12.2011 року відбулося пікетування будівлі Херсонської міськради профспілкою «Народний контроль» та підприємцями «Херсонського комунального ринку». На плакатах протестувальників були вимоги до влади захистити створене нею ж комунальне підприємство та відхилити протести прокуратури.
Вже на самому засіданні виконкому, на яке допустили профспілковий актив із кількох представників від пікетуючих, головуючий міський голова В.Сальдо надав слово мені, в якому я довів необґрунтованість вимог прокурора м. Херсона В.Чауса щодо скасування рішень міськвиконкому про утворення ринкових містечок і просив не підтримувати протест прокурора з тим, щоб усі його претензії до місцевої влади розглядалися в суді.
Міський голова В.Сальдо на це заявив, що він знімає з розгляду виконкому питання протестів прокурора, і надалі продовжить роботу з прокуратурою щодо врегулювання ситуації навколо «Херсонського комунального ринку».
Можливо із непевності у своїх можливостях щодо результатів діалогу із прокуратурою, члени міськвиконкому проголосували питання про створення нового комунального підприємства «Постійно діючий ярмарок». За оцінками ініціаторів цього рішення, таке підприємство може почати свою діяльність у разі ліквідації «Херсонського комунального ринку».
Таким чином, поки профспілка «Народний контроль» разом із підприємцями комунального підприємства досягла мети збереження «Херсонського комунального ринку» і подальшого існування сотень робочих місць херсонців. Але… В Херсоні продовжують свою діяльність супер- і гіпермаркети, які сповідують невідворотню подальшу монополізацію торгівлі в місті. А в Україні продовжує набирати оберти капіталізм, оснований на приватній власності, як експлуатації людини людиною.
Це означає, що розслаблятися нікому не доведеться. А право на працю херсонцям захищати доведеться ще не раз. І можливо цього досягати лише потужним об’єднанням усіх трудящих у профспілки. Боротися доведеться до тих пір, поки приватну власність знов вдасться замінити на особисту трудову власність та націоналізувати все те, що обманом було забрано в народу через облудну приватизацію. Але ця ідея ще повинна опанувати свідомість мас народу України.

Додаток: фото з пікетування міськради

Голова Херсонської міської
профспілки «Народний контроль» Сергій Кириченко
grkontrol.org

0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:


Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.