Путінський трикутник

31 серпня прем'єр-міністр РФ В. Путін прийняв колегу, прем'єр-міністра України, Ю.Тимошенко, а наступного дня відбув до Польщі для зустрічі з Д.Туском, прем'єром-міністром Польщі. Зустріч у Польщі відбулася з нагоди 70-ї річниці початку Другої світової війни.

Ю.Тимошенко, як повідомляють ЗМІ, домовилася з В.Путіним про відтягування процесу затягування «газового зашморгу», в який вона сама ж вклала економіку України. В.Путін погодився з ненакладенням штрафних санкцій за недобір Україною російського газу не лише з «великої любові» до Ю.Тимошенко, але й через те, що протягом півріччя Росія суттєво скоротила видобуток цього стратегічного для неї експортного продукту. Тобто справа не в милосерді ката, а в ненадійності зашморгу, який може легко порватися. Тим не менше любов і солідарність між обома прем'єрами активно демонструється.

Перед візитом В.Путіна до Польщі, місцева преса вимагала від нього вибачення за пакт Молотова-Рібентропа. Проте російський прем'єр не сказав про це жодного слова. Більше того, він, у відповідності із сталінськими підручниками історії, звинуватив західні демократичні країни в тому, що нібито через них Польщі стала жертвою німецької агресії. По-суті це є нахабним і цинічним запереченням історичних фактів про те, що саме Велика Британія і Франція негайно оголосили війну Німеччині після її нападу на Польщу, а СРСР разом з Німеччиною взяв участь у розподілі Польщі. Проте патріотизм і любов до "істини" польського прем'єра, очевидно, не набагато більші ніж в нашої Ю.Тимошенко, яка зазвичай мовчки, а інколи і з блазнівською посмішкою, сприймає образи свого російського кумира на адресу нашої держави. На сенсаційні "історичні відкриття" В.Путіна не зреагував належним чином і Д.Туск.

В Польщі, як і в Україні, наявні значні протистояння між Президентом і Прем'єр-міністром. В Росії це протистояння поки що приховане, проте конкуренція між Медвєдєвим і Путіним проявляється досить явно. Крім того американський президент і лідери союзних з США західних країн виразно демонструють, що хотіли б бачити на чолі Росії Д.Медвєдєва. У той самий час реальна влада знаходиться у В.Путіна. І В.Путін і Д.Туск добре відомі своєю нетолерантною чи малотолерантною до України позицією. Таким чином, використовуючи суперечності між гілками влади в Україні і Польщі, В.Путін створює власний геополітичний трикутник прем'єрів, який має сприяти шовіністичній політиці РФ.

Звичайно, теперішня сила російської держави — це чиста бутафорія, а демонстративні дії В.Путіна розраховані не на серйозне сприйняття за кордоном, а на демонстрацію власної сили перед російським народом. Проте ці дії сприятливі сильнішим геополітичним союзникам Росії, які явно не зацікавлені ані в сильній Україні, ані в сильній Польщі.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:


Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.