ПРОБЛЕМИ РИНКУ ЧИ ДЕРЖАВИ?

Навесні 2010 року було сформовано нову українську державну виконавчу владу в центрі (Адміністрація Президента, Уряд) та на місцях (державні адміністрації), яка покликана втілити в життя гасло «Україна для людей!» Під словами цього гасла отримав перемогу діючий Президент України.
Саме на цю владу багато надій покладали більшість з підприємців, які вимушені в будь-яку погоду заробляти свій шматок хліба на ринках м. Херсона, зокрема і міському «Херсонському комунальному ринку».
Але супроти надій людей, саме при цій владі почався шалений тиск на підприємців. Це нескінченні перевірки різних чиновників, органів та служб, відключення електроенергії, приписи, штрафи, залякування, погрози, корупція тощо. І все це, як своєрідна «подяка» за те, що люди не тільки самі виживають, створивши самі собі робочі місця, але й наповнюють місцевий та державний бюджети.
Звісно, люди не безграмотні і розуміють, що настав час жорстокої боротьби за сфери впливу, інтереси великого капіталу, в т. ч. й торгівельного, який в Херсоні уособлюють власники, як діючих супермаркетів, так і тих, які тільки-но створюються або плануються до скорого відкриття. Але ніхто не міг уявити, що боротьба за виживання на загальнодержавному і регіональному економічному ринку набуде жорстких, небачених для сучасних українських людей форм.

Навесні цього, 2011 року, ВАТ ЕК «Херсонобленерго» вже робило спробу відключення у квітні електроенергії на частині території МКП «Херсонський комунальний ринок», розташованій на вул.Кримській. Акції протесту ринковиків та профспілки «Народний контроль», підтримані Громадською радою при Херсонській облдержадміністрації були помічені і електрику поки не відключили. Задля цього підприємницький та профспілковий актив прийняв участь у кількох нарадах на рівні заступника голови облдержадміністрації Хоменка А.С.

Влітку цього ж року все та ж приватна фірма «Херсонобленерго» знов «пішла в наступ» на тих, хто пов’язав свою торгівельну діяльність з МКП «Херсонський комунальний ринок» і відключила електрику на вул. Кримській та вул.Миру. Збитки для торгуючих були великі. Саме це спричинило справедливе обурення людей, які разом з активом профспілки «Народний контроль» провели 26 липня ц. р. пікетування Херсонської облдержадміністрації з вимогою припинити відключати електрику тим, хто офіційно оформив свою діяльність та безперебійно оплачує спожиту енергію. Люди навіть почали рух з реалізації їх ініціативи щодо націоналізації, тобто повернення у державну власність усіх енергогенеруючих підприємств та обласних енергокомпаній у державну власність.
Людей ніби почули, електрику включили. Міський голова Херсона навіть провів 03.08.2011 р. робочу нараду за участі із керівником «Херсонобленерго» Сафроновим І.М., на якій затвердили необхідні заходи по виконанню технічних умов, про що висунули вимоги енергетики.
Але не встигли поставити крапку в цьому питанні, як вже пожежники Дніпровського району м. Херсона та енергетики Херсонських міських електромереж запланували на 05.08.2011 р. відключення ринків на ХБК та в Шуменському мікрорайонах.

Знов підприємницький актив та керівництво профспілки «Народний контроль» стукають у двері влади, щоб не допустити чергового припинення торгівельної діяльності на ринках комунального підприємства. Вже представники активу підприємців, профспілки «Народний контроль» та адміністрації МКП «Херсонський комунальний ринок» створили і підписали текст документу під назвою «Протокол про співпрацю і соціальне партнерство між органами влади, місцевого самоврядування та підприємцями «МКП «Херсонський комунальний ринок», який передали 08.08.2011 р. керівництву Херсонської облдержадміністрації. В ньому йшлося про ініціативу підписання між владою і ринковиками такого документу, який би унеможливив припинення діяльності на ринках комунального підприємства в багатьох мікрорайонах міста силовими заходами.

Але знов з’являється припис «Херсонобленерго» про те, що з 22.09.2011 року «подача електроенергії на всі об’єкти підприємства «Херсонський комунальний ринок» буде припинена. А це ринки по вул. Кримський, на вул. Миру, по вул.Бучми, по вул… Димитрова, по вул.Привокзальній, Бучми. Пугачова. І причина цьому не в тому, що хтось із підприємців заборгував чи міг заборгувати оплату. Ні! Всі справно і своєчасно платять! Причина в явно роздутих проблемах формального порядку по технічному оформленню деяких документів, що аж ніяк не повинно впливати на роботу самого підприємства. Підприємці аж почали вже сумніватися в сумлінності та професійності директора Херсонського комунального ринку, думаючи, що він сильно не допрацьовує виконання своїх обов’язків. Але події, що розгорталися пізніше, викрили зовсім інші причини їх загроз та страхів.

У вересні місяці ц. р. обласна влада наказала перевірити торгівельні містечка по вул. Димитрова, Кримській, Миру, Маяковського, Пугачова, Привокзальній, Бучми, а також. поставила завдання меру Херсона В.Сальдо щодо доцільності перебування на посаді керівництва МКП «Херсонський комунальний ринок». Але головним завданням меру з боку влади області є: «підготувати пропозиції щодо зміни місця розташування МКП «Херсонський комунальний ринок» із збереженням торговельних місць у повному обсязі». Інформацію про це мер повинен надати начальнику Головного управління економіки ХОДА Реєбер Юлії Гаріївні.
Таким чином, за задумом державних мужів, які роблять «Україну для людей!», усі вище перелічені сім торгівельних містечок комунального ринку повинні бути без жодних втрат переселені в одне місце. Але сам торговий люд сприйняв це, як задіяння процедури остаточного знищення тих ринків, які сьогодні ще існують, на користь великого, монопольного торгового капіталу в особі мультимільйонерів власників супер- і гіпер- маркетів. І ззовні протиріччя між капіталом і народом стає ще більш наявним і глибоким. І така монополія ставить крапку над так званим демократичним саморегулюючим конкурентним ринком. Натомість нього приходять монополії із диктатом цін, більшою жорстокістю та цинізмом.

Ці настрої підсилив такий потужний орган виконавчої гілки влади, як прокуратура міста Херсона. В кінці вересня ц. р. прокурор м. Херсона Віктор Чаус вніс зразу два протести на ім’я Херсонського міського голови, а саме на два рішення виконкому Херсонської міської ради, №229 від 19.04.2011 р. та №372 від 19.07.2011 р., якими юридично було оформлено створення комунальних ринкових містечок за адресами: Привокзальна площа та вул. Бучми, 10, вул. Миру, парна сторона (в межах вул. Кримської та вул. 40 років Жовтня) та просп. Георгія Димитрова. Цими протестами прокурор просив владу міста про «мале» – скасувати, як незаконні, зазначені два рішення міськвиконкому про створення чотирьох ринкових містечок! По своїх наслідках та у свідомості людей, які працюють на цих ринках, вимоги прокурора зводяться до розпуску і припинення діяльності цих ринків.

І знову ж, людям незрозуміло, чиє замовлення в такому випадку виконує прокурор міста, чи то обурених херсонців, чи то якихось впливових осіб, конкурентів, а може аж самих «верхніх владарів»? Про це поки можна лише здогадуватися. Але не ці ребуси цікаві людям. Підприємцям потрібно одне – працювати на користь людей і отримувати з цього копійки, за яки вони можуть ще прожити. Задля цього через Комітет з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва у складі Громадської ради при Херсонській облдержадміністрації було внесено і затверджено на загальних зборах Громадської ради при ХОДА 12.10.2011 р. рішення про звернення Громадської ради при ХОДА до керівництва ХОДА з проханням розглянути і підтримати пропозиції, викладені в проекті «ПРОТОКОЛУ про співпрацю і соціальне партнерство між органами влади, місцевого самоврядування та підприємцями МКП «Херсонський комунальний ринок» в редакції від 12 жовтня 2011 р., уклавши цей Протокол з його ініціаторами.
Зараз люди чекають відповіді на цей їх крок з надією, що влада щиро стане на захист їхніх прав, і, нарешті, з людьми розпочнуть діалог, з якого підприємці хотіли б дізнатися про дійсні плани і наміри влади щодо них, а також про те, що саме влада хоче їм запропонувати, на яких умовах і в якому саме місці. А на сьогодні їм поки що ніхто нічого не пропонує! То хіба це схоже на те, що «УКРАЇНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ»?

А тим часом невдовзі початок нових виборів до парламенту, від яких залежатиме майбутній склад Верховної Ради, склад Уряду держави. І знов високоповажні представники влади почнуть шукати підтримки для себе в людей. І чи знайдуть цю підтримку, якщо своїми ж руками розженуть тих, хто на минулих виборах їм повірив і підтримав своїми голосами з великою надією на краще життя?

Голова профспілки
«Народний контроль»,
член Громадської ради при ХОДА Сергій Кириченко


03 листопада 2011 р., м.Херсон

0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:


Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.